Jdi na obsah Jdi na menu
 


  Dne 8.5. 2010 proběhl 21. ročník soutěže "O Floriánovu putýnku"pořádanou naším sborem. Soutěžní klání mezi hasičskými sbory proběhlo tradičně mezi fotbalovým hřištěm a rybníkem. Tohoto ročníku se zúčastnilo přes čtyři desítky soutěžících. Na start se postavilo osm družstev z hasičských sborů Chlumec, Mojžíř, Libouchec, Telnice, Božtěšice. Také přijali pozvání kolegové z Německa z obce Reinhardtsgrimma, kteří přijeli na naší soutěž už potřetí v řadě. Zúčastnili se i našich loňských oslav 130 let založení sboru.  
      Samotná soutěž probíhala až do odpoledních hodin. Velkou odměnou pro nás, jako pořádající byla velká účast jak z řad soutěžících hasičů, tak i ostatních návštěvníků. Dokonce i počasí nám přálo uskutečnit bez sebemenších problémů tuto soutěž. Opět jsme mohli sami sobě i širokému okolí dokázat, že stále dobře pracujeme i  přes některé nemilé skutečnosti , která trápí naší obec a také se dokážeme  přenést přes interní problémy našeho sboru. Výsledkem našeho snažení je schopnost uspořádat tuto soutěž na úrovni okresu i s mezinárodní účastí. Důkazem jsou kolegové z Německa, kteří nás rádi navštěvují už několik let.

   Při soutěži jsme mohli zhlédnout jaké nastaly problémy s udržením rovnováhy při pádlování na člunu, který jsme v letošním ročníku přesunuli na zámecký rybník. Také chůze na chůdách nám přinesla několik zajímavých tanečních a někdy až akrobatických kreací. Požární útok, který se provádí na konci soutěžního klání pro jednotlivá družstva, proběhl podle pravidel. Velitel SDH Chlumec Petr Vaculík na závěrečném nástupu vyhlašoval umístění jednotlivých družstev, předal ceny a pamětní destičky na tento ročník a poděkoval všem zúčastněným jak z řad soutěžících, rozhodčích, návštěvníků a v neposlední řadě sponzorů.  
Na konci samotné soutěže O Floriánovu putýnku, jež je oslavou svátku patrona hasičů SVATÉHO FLORIÁNA , nezbývalo než se rozloučit s kamarády a kolegy a popřát jim šťastný návrat do svých domovů.

     A jak dopadla samotná soutěž?
    Na prvním místě se umístilo, jako vůbec poprvé v historii této soutěž  SDH Mojžíř a tím i získalo mimo jiné putovní pohár, na kterém jsou štítky vítězů jednotlivých ročníků. Druhé místo získalo SDH Božtěšice – muži, třetí místo získalo družstvo SDH Chlumec -  muži  (strojník Radek Třeštík, vel. družstva Pavel Sokolík,  Ladislav Švanda, David Šašek, Oldřich Spisár a Jan Mauritz). Naše ženy skončily na hezkém čtvrtém místě ve složení (strojník Radek Třeštík, vel. družstva Dana Mikešová, Marie Třeštíková, Ivana Tichá, Bc. Pavlína Purchová a Markéta Purschová. Dále byli umístěni -  5. Reinhardtsgrimma, 6. Telnice, 7.  Libouchec,  8. Božtěšice – ženy.   

     Na závěr už jen zbývá poděkovat všem chlumeckým hasičům, kteří se podíleli na přípravách soutěže. Dále poděkování patří rozhodčím z řad Tělovýchovné jednoty, Trampské unie, Autoklubu a ostatním rozhodčím za pomoc a spravedlivé hodnocení. Děkujeme překladatelce paní Janě Zemanové a velké díky patří OBCI CHLUMEC, bez jejíž podpory by tato soutěž nešla uspořádat. Děkujeme firmě, restauraci U Hasiče, panům Miroslavu Chachajovi, Františkovi Vaculíkovi a Vlastimilu Konečnému. Dále  Hasičskému obchodnímu centru Teplice za zapůjčení moderního čerpadla, které by jsme jistě měli rádi i ve svém vybavení. Díky i Vladimíru Henzlovi za zapůjčení stánku u chlumeckého rybníka a díky patří bezpochyby i  majiteli zámeckého rybníka, kde se mohla uskutečnit disciplína- jízda na člunu po vodní ploše.

                                                          Za SDHChlumec
                                                           Radek Třeštík

 

foto 1, foto 2, foto 3, foto 4, foto 5, foto 6, foto 7, foto 8, foto 9, foto 10